AKTUALITY

<- Zpět

Musí být k dispozici mapa? To je to, oč tu běží ...

Datum: 17.05.2012
Musím zareagovat na několik mailů a na příspěvek zde v diskuzi k novým trasám.

Velkým tématem letošního ročníku zdají se být mapy tras. Nejprve se omluvím, ale marně se pokouším pochopit rozhořčený tón v dotazu v diskuzi. Myslím si, že jistá míra slušnosti by nám navzájem neškodila. My děláme závod ve svém volnu, na úkor svých rodin (ty by o tom mohly nejvíc vyprávět ...) , na úkor vyjížděk či tréninků - záleží jak to kdo nazývá - a těsně před akcí si máme číst nepodepsané vzkazy, ze kterých je cítit zloba?

Jsem z tohoto dotazu poněkud roztrpčen. Předpokládám, že pisatel se ve startovním poli pohybuje mezi "špičkou". Mezi těmi, kteří (a neberte to generelně!!!) si nedělají starost s prázdnou tubou od "karboše" a elegantně jí házejí 2 m od cesty pěkně do lesa tak, aby pomohli k lepší vyjednávací pozici s majiteli pozemků pro závod v následujícím roce ...

A k dotazu samotnému. Rád bych zdůraznil, že poslepu nikdo jezdit nebude! Trasa je označena! Troufám si směle tvrdit, že označeno je, stejně jako vždy, NASTANDARNĚ! Dokonce jsem přesvědčen, že je označena více než NADSTANDARDNĚ!

Co se místních týče, tak celou trasu znají 3 lidé - já nejedu (a jet, neumístím se ani v kategorii, kteoru jsem si vymyslel : ) ) a Honza s Mírou určitě nebudou útočit na mety nejvyšší, takže určitě neohrozí nikoho v boji o místo na bedně a o pár vteřin slávy! Pisatel nemusí mít obavy, že tu máme profi tým "vzadu", který vytěží ze znalosti tratě maximum v podobě umístění na bedně, posbírá ceny a ... proto to neděláme! Opravdu né! A Matěj? Ten trasu rozhodně nezná! A Kateřina? Ta možná ani neví, že se tu maraton jede : ) A Růža s Láďou jedou krátkou.

Děláme závod, který chceme koncipovat jako vyjížďku pro milovníky MTB! Je snad něco špatného na tom zkusit trošku jiný přístup? bez map, bez profilů, gps souřadnic ? ? Nechci nikomu dělat naschvály, nechci nikomu kazit závod, nechci se stavět do pozice sabotéra. Chápu, že alternativní přístup může vyvolat reakce jiné, než jsou přepokládané, ale proč hned takové? Chci, abychom se bavili a tohle je jeden z prvků, který může závod zatraktivnit! Copak není ta alternativa, tím že je jiná, lákavá? Není to něco, co může přinést ze závodění další zážitek?

Na závěr chci s potěšením konstatovat, že jsme se za ty roky práce propracovali do kategorie těch pořadatelů, kteří nejsou vnímáni jako ti, kteří dělají pouťové vyjížďky ?o pivo?, ale jsme řazeni na rovinu profesionálů ;) to nás těší!

Nebojte se, myslím si, že za deset let pořádání maratonů s mapou nás naučilo udělat závod. A to i bez mapy ;)

Tomáš

PS: a neberte se tak vážně ;)

PS 2: hlasovat k tomuto zásadnímu problému lze v anketách ;)

 
Nahoru